Diskuse i na konci stranky FACEBOOK bez nutnosti registrace v tomto foru

Oběhové čerpadlo Dakon dorF 25max

Re: Oběhové čerpadlo Dakon dorF 25max

Příspěvekod Ales » stř led 16, 2013 7:55 pm

No pomalu se přiučuji :D za chvíly už stím budu konečně umět už se stím učím tak 3 měsíce a pořád skouším jinak topit ale nedaří se ale tyhle rady jsou fakt super tuhle větu sem ale nepochopil .....z videa.. po dosažení 80 stupnu na kotle
zavře již při 60.
Ales

Příspěvekod Ales » stř led 16, 2013 8:01 pm

to že to mate topení na samotíž je že se vám to bez cerpadla do radiatoru nedostane ??
Ales

Příspěvekod AdminNovy » čtv led 17, 2013 1:45 pm

Ales píše:to že to mate topení na samotíž je že se vám to bez cerpadla
do radiatoru nedostane ??

Pravý opak je pravdou.
Na samotíž se využívá cirkulace vody (bez čerpadla) ale trubky musí mít
předepsaný průměr, aby jimi voda mohla snadno kolovat. I radiátory musí
být na to konstruovány, vhodné jsou například litinové, nebo plechové s
větším průměrem připojovacího šroubení. V kotle pak voda:
- teplá stoupá vzhůru z kotle do radiátorů
- studená přichází zpátečkou (dolní trubka) zpět do kotle

Úspora za elektrickou energii provozu čerpadla za sezónu je asi 200 kW x Vaše současná cena za kW.
AdminNovy
Site Admin

Příspěvekod AdminNovy » čtv led 17, 2013 1:54 pm

Ales píše:No pomalu se přiučuji :D za chvíly už stím budu konečně umět už se stím učím tak 3 měsíce a pořád skouším jinak topit ale nedaří se ale tyhle rady jsou fakt super tuhle větu sem ale nepochopil .....z videa.. po dosažení 80 stupnu na kotle
zavře již při 60.

Při 80 se mi řetízek odpojí - zcela vyhákne.
Klapku - dusivku uzavře regulátor již po dosažení 60 stupňů na nastavený její
doraz šroubem na dusivce
(to už je palivo řádně rozhořelé a už se může přidusit, aby docházelo k pyrolýze -
palivo je jen rudé, ne do bíla rozpáleno (to by ničilo kotel) a uvolňuje se z něj uhlík v
podobě sazí, které pak následně shoří v plamenu (laicky řečeno) a uvolní se
značné hlavní množství energie (75%). Pokud tyto saze neshoří, zanášejí
kotel a kouří to z komína, snižuje se učinnost využití energie paliva, proto se
někdy musí přidat boční vzduch pokud se tvoří velké množství plynu, který
nemá dostatek kyslíku na dokonalé shoření a plameny jsou temné, pomalé, zadušené.
AdminNovy
Site Admin

Příspěvekod Ales » čtv led 17, 2013 2:36 pm

Aha takže vám to jede samo ale ja mám už nové radiatory a litinove trubky o prumeru 22 mel bych teda termostat k cerpadlu nastavit aspon na 65C a ne na 35C když rozdelam ohen a cerpadlo sepne při 35C pak už velice dlouho trva než se dostanu na 65C dneska ráno sem hodil do kotle 2 špalky nastavil sem dusivku na 5mm a kominovou klapku sem uplne zavrel jak sem dosel ted z práce z komína se kouřilo nechápal sme tohle se mi jeste nestalo po 3 mesícech co kotel používám v kotli horelo ale spíše se dusilo a teplota kotle byla 30C nevim jak spravne to nastavit at to vydrží třeba cely den na 65C ??????
Ales

Příspěvekod Ales » čtv led 17, 2013 4:55 pm

Možná že mám moc silný tah v komíně proto mi to moc nehořelo ted topím tak že kominovou klapku mam uplně zavřenou a dusivku na 1 cm a na termostatu mam 70C jak se to dostane k 70C sepne čerpadlo a tlačí pak vypne čerpadlo po chvíly a zase znovu a pomalu se to roztápí múže to tak být ???
Ales

Příspěvekod AdminNovy » čtv led 17, 2013 6:58 pm

Ales píše:Aha takže vám to jede samo ale ja mám už nové radiatory a litinove trubky o prumeru 22 mel bych teda termostat k cerpadlu nastavit aspon na 65C a ne na 35C když rozdelam ohen a cerpadlo sepne při 35C pak už velice dlouho trva než se dostanu na 65C dneska ráno sem hodil do kotle 2 špalky nastavil sem dusivku na 5mm a kominovou klapku sem uplne zavrel jak sem dosel ted z práce z komína se kouřilo nechápal sme tohle se mi jeste nestalo po 3 mesícech co kotel používám v kotli horelo ale spíše se dusilo a teplota kotle byla 30C nevim jak spravne to nastavit at to vydrží třeba cely den na 65C ??????

Tak si nechte na čerpadle třeba 65, s tím můžete laborovat jak Vám to vyhovuje.
Ono to čerpadlo ochladilo kotel a kouř zůstal trčet v kotli , takže přidejte na čerpadle.
Mě to hoří jako hrom i když je kotel studený.
Komínovou klapku zkoušejte za chodu kotle co to bude dělat, pokud hoří i
na zavřenou, tak je to OK, jinak se musí pootevřít.
Dřevem když topím, tak nechám trochu pootevřené to víčko na přikládacích
dvířkách. Dřevo chce vzduch i shora.
AdminNovy
Site Admin

Příspěvekod AdminNovy » čtv led 17, 2013 7:03 pm

Ales píše:Možná že mám moc silný tah v komíně proto mi to moc nehořelo ted topím tak že kominovou klapku mam uplně zavřenou a dusivku na 1 cm a na termostatu mam 70C jak se to dostane k 70C sepne čerpadlo a tlačí pak vypne čerpadlo po chvíly a zase znovu a pomalu se to roztápí múže to tak být ???

Mně to hoří výborně i při studeném kotle takže to vypadá, že spíš u Vás je komín trošku
slabší. Tak to nechte na těch 70 a uvidíte jak to pojede. Ona
ta teplá voda cirkuluje i bez zaplého čerpadla (většinou, ale pomalu a mohl
by se přetopit kotel), takže zkuste na 70 a uvidíte.
AdminNovy
Site Admin

Příspěvekod Ales » čtv led 17, 2013 9:27 pm

Chci se ještě zeptat co je přednější kolik vzduchu projde přes dusivku nebo kolik odejde přes komínovou klapku je lepší přiškrtit vice kominovou klapku nebo dusivku ?? mám kotel ve sklepe a zdá se mi že když otevřu okno sklepní hoří to lépe!! do sklepa jinak vzduch stupuje, je lepší do kotlee pouštět studený vzduch nebo teplý ????? a poslední díval jsem se na vkladání šamotovych cihel v navodu a podle navodu to je tak že u typu 25max jsou jen 4 cihly 2 male a 2 velke nad nemi a u typu 32 je 5 cihel 3 male a 2 velke!!! ja to mám ale naskladane tak jak u kotle 32 dostal sem 5 cihel neni ta cihla nahradni ??
Ales

Příspěvekod AdminNovy » čtv led 17, 2013 10:59 pm

Ales píše:Chci se ještě zeptat co je přednější kolik vzduchu projde přes dusivku nebo kolik odejde přes komínovou klapku je lepší přiškrtit vice kominovou klapku nebo dusivku ?? mám kotel ve sklepe a zdá se mi že když otevřu okno sklepní hoří to lépe!! do sklepa jinak vzduch stupuje, je lepší do kotlee pouštět studený vzduch nebo teplý ?????

Pro topení dřevem bude lepší asi tu komínovou klapku ve Vašem případě moc neškrtit.
Když zavřete zcela komínovou klapku a moc otevřete dusivku, tak to nebude dobře spalovat.
Chce to najít ten správný poměr.
Studený vzduch přímo z venčí tam nepouštějte. Sice se rychleji dere do kotle a vytlačí teplý
do komína, ale zase se musí ohřát a navíc to kotlu moc nesvědčí.
Jen mezi námi, dokonalé spalování v plamenu je v oblasti kde je teplota plamene 1200 stupňů a vyšší.
Pod touto teplotou dochází k tvorbě sazí, nedokonalému spalování a plamen čadí.

Ales píše:a poslední díval jsem se na vkladání šamotovych cihel v navodu a podle navodu to je tak že u typu 25max jsou jen 4 cihly 2 male a 2 velke nad nemi a u typu 32 je 5 cihel 3 male a 2 velke!!! ja to mám ale naskladane tak jak u kotle 32 dostal sem 5 cihel neni ta cihla nahradni ??

S těmi cihlami se dá taky laborovat. Musí být na zadní stěně jak končí rošt,
aby do nich narážely plameny šlehající pod přepážkou násypky a nepropálily
stěnu.
Ty další tři v spalovací komoře mezi kterými šlehají plameny jsem
snížil na dvě jen po stranách a tu střední jsem vyndal (v mém případě
to lépe spaluje). Tedy já jsem tam měl u nového kotle ty cihličky taky tři,
jako Vy.

U předchozích typů byly ty spalovací komory více vyšamotovány cihlami,
ale přeci jen se snížil přestup tepla a tak u nových typů je toho šamotování
daleko méně a kotel víc topí aniž by se to projevilo na kvalitě spalování.
http://dum-zahrada.okhelp.cz/forum/download/DOR-Kompletni-navod.pdf
AdminNovy
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Dakon DOR