Diskuse i na konci stranky FACEBOOK bez nutnosti registrace v tomto foru

Dakon DOR 32 rok 2012 zklamání a rozčarování

Dakon DOR 32 rok 2012 zklamání a rozčarování

Příspěvekod AdminNovy » pon úno 06, 2012 9:48 am

Roman
V pořadí již čtvrtý zakoupený kotel Dakon DOR 32, mne velice zklamal. Zatápěcí klapka, její funkčnost, kdy svévolně padá a nedrží nahoře, se táhne od kotle prvního,
z roku 1972. Čistění zkracuje, nevím proč, poslední lamela
umístěná asi 3 cm od zadní stěny. V minulém kotli byla mezera větší, stejnoměrně vzdálená, šistění nemuselo být tak časté. Největší bolestí jsou ale duté rošty z "mačkaných sazí" !!! Dvě topné sezony nepřežijí, propalují se, prohýbají a praskají !!!! To se mi u minulých
kotlů nikdy nestalo. Rošty kotel vždy přežily !!!!
AdminNovy
Site Admin

Re: Dakon DOR 32 rok 2012 zklamání a rozčarování

Příspěvekod AdminNovy » pon úno 06, 2012 9:52 am

Souhlasím s vámi.
Je zvykem, že pokud se výrobek vyrábí dlouhá léta, tak
je stále kvalitnější a lepší.
Neumím si vysvětlit proč výrobce tyto základní nedostatky vámi popsané
nedokáže během 5 minut odstranit a táhne se to již 30 let.
AdminNovy
Site Admin

Re: Dakon DOR 32 rok 2012 zklamání a rozčarování

Příspěvekod mj.1226 » pon úno 20, 2012 12:12 pm

S klapkou jsem měl problém, pokud jsem tam neměl správně ty závlačky (nerozevíral jsem je). Dnes už je to ale bezchybné, vzal jsem dvě delší závlačky (asi 4-5cm), cca 1 cm od konce jsem je zahnul do pravého úhlu (mírně zvolna) a ty tam nasunu. Tím že jsou zahlé zaručeně drží na místě. Na ty rošty jste měl možná smůlu, to bych zřejmě vyloženě hnal na reklamaci. U nás to bude mít za sebou první sezonu, většinu času to jelo vyloženě na plný kule a na roštech rozhodně není nic poznat.

Pokud se vám zanáší komory výměníku, tak to chce jen poštelovat spalování. Jsem spokojen a nic bych na tom ani neměnil. Do DOR 24 jsem dokonce dal ekonomizér z DOR 32, zpočátku jsem musel pořešit problémy s malým tahem kvůli značnému snížení teploty spalin ale teď už to je předpisové. Komory mám normálně potažené šedohnědým povlakem, když na to čmárnu prstem, tak jej lehce setřu a jsem na plechu. Na prstu přitom žádná černota. Jo, ten ekonomizér jsem vlastně snižoval v šachtě o 20 cm, jimak mi to začlo z komína trochu čoudit (normálně není nad komínem nic pozorovatelné). Spaliny tak mají víc prostoru na dohoření.
mj.1226

Zpět na Dakon DOR