Diskuse i na konci stranky FACEBOOK bez nutnosti registrace v tomto foru

Přetápění kotle !!!

Přetápění kotle !!!

Příspěvekod ffighter » sob pro 06, 2014 10:10 am

Dobrý den,
opět prosím o radu či poznatky.Nevím proč se to děje,ale utíká mi kotel pomalu až na 100-110 stupňů a pak samozřejmě probíhá maraton ohledně ochlazení.Mám otevřený okruh s čerpadlem,voda v systému nechybí,v expanzní nádobě se pohybuje hladina vody od 1/3 do 1/2,tak jak má.Regulátor tahu funguje,ale i přesto že se při nastavené teplotě zavře,tak kotel uteče.Má to něco společného s přivíráním komínové klapky?Mám velký tah komínu?Já si s tím poradím,ale když se tohle stane mé přítekyni když budu v práci,tak nevím jak by si s tín poradila.
Děkuji za odpověď
ffighter

Re: Přetápění kotle !!!

Příspěvekod AdminNovy » sob pro 06, 2014 12:23 pm

ffighter píše:Dobrý den,
opět prosím o radu či poznatky.Nevím proč se to děje,ale utíká mi kotel pomalu až na 100-110 stupňů a pak samozřejmě probíhá maraton ohledně ochlazení.Mám otevřený okruh s čerpadlem,voda v systému nechybí,v expanzní nádobě se pohybuje hladina vody od 1/3 do 1/2,tak jak má.Regulátor tahu funguje,ale i přesto že se při nastavené teplotě zavře,tak kotel uteče.Má to něco společného s přivíráním komínové klapky?Mám velký tah komínu?Já si s tím poradím,ale když se tohle stane mé přítekyni když budu v práci,tak nevím jak by si s tín poradila.
Děkuji za odpověď

Zkuste dát na rošt starou cihlu na jednu půlku, zmenší se množství hořícího paliva
a tím i přetápění.
http://dum-zahrada.okhelp.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=5&title=Snizeni-vykonu-Dakon-DOR-zvyseni-ucinnosti

Regulátor tahu nepoužívám už vůbec.
Roztopím a přivřu dusivku na nastavenou polohu asi 5 mm škvírka.
Hoří pomaloučku, plynule, dlouho bez přetápění ale dal jsem si na
půlku roštu ty cihly, takže hoří jen polovina paliva tedy poloviční výkon a je
po přetápění a vydrží popel dlouho žhavý.
AdminNovy
Site Admin

Zpět na Dakon DOR